Kto sme?

Alternet - moderná komunikačná sieť

V okolí mesta Košice sme v uplynulom desaťročí vybudovali modernú sieť pre poskytovanie pripojenia k internetu, telefónnych služieb a IP televízie. Tisíce počítačov v domácnostiach a firmách sa každý deň pripájajú cez našu sieť k internetu, každý deň spájame tisíce telefónnych hovorov. Naše optické vlákna, rádiové spoje či účastnícke prípojky si od nás prenajímajú aj viacerí telekomunikační operátori pre pripojenie svojich vlastných zákazníkov. Našim cieľom je poskytovať kvalitné a spoľahlivé služby za priaznivú cenu všetkým zákazníkom, od domácností až po veľké firmy.

Alternet - od firmy Alternet

Alternet je slovenská telekomunikačná firma. Služby sme začali poskytovať v roku 2003 pod názvom ecce, s.r.o., v roku 2009 sme sa premenovali na Alternet. Pôvodné poskytovanie internetového pripojenia v mestách a obciach košického kraja sa postupne rozšírilo aj o telefonovanie a digitálny prenos televízie, ktoré poskytujeme prostredníctvom našich dcérskych firiem IPfon s.r.o. a RegioTV s.r.o.

Alternet je zakladajúci člen Telekomunikačnej únie Slovenskej republiky (TÚSR), združenia telekomunikačných operátorov Slovenska.